účinkují:
Magdaléna Heboussová – soprán
Daniel Kfelíř – baryton
Ahmad Hedar – klavírní doprovod
Již pátým rokem zazní v místě s „geniem loci“ hlasy laureátů Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech. V průběhu večera zazní písně a árie z oper Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Charlese Gounoda ad.
Koncert je věnován památce Antonína Dvořáka III., na něhož s láskou a úctou vzpomínáme.
program*:
A. Dvořák: Cigánské melodie op.55 (Daniel Kfelíř)
Má píseň zas mi láskou zní
Aj, kterak trojhranec můj
A les je tichý kolem kol
Když mne stará matka
Struna naladěna
Široké rukávy
Dejte klec jestřábu
A. Dvořák: Večerní písně op.31 (Magdalena Heboussová)
Když jsem se díval do nebe
Vy malí, drobní ptáčkové
Jsem jako lípa košatá
Vy všichni, kdo jste stísněni
Ten ptáček
pauza
A. Dvořák: Jakobín – árie Terinky „Ach bože, božínku…Na podzim v ořeší (Magdalena Heboussová)
A. Dvořák: Šelma sedlák – árie Knížete „Kdo jest jenž slovy“ (Daniel Kfelíř)
B. Smetana: Prodaná nevěsta – árie Mařenky „Ach jaký žal…Ten lásky sen“ (Magdalena Heboussová)
B. Smetana: Čertova stěna – árie Voka „Jen jediná mě ženy krásná tvář“ (Daniel Kfelíř)
Ch. Gounod: Romeo Juliette – árie Julie „Je veux vivre“ (Magdalena Heboussová)
Ch. Gounod: Faust – árie Valentina „Avant de quitter ces lieux“ (Daniel Kfelíř)
G. Puccini: La Bohéme- árie Musetty „Quando me´n vo´“ (Magdalena Heboussová)
*změna programu vyhrazena
Koncert vzniká ve spolupráci s Památníkem A. Dvořáka ve Vysoké u Příbrami.
Koncert se koná pod záštitou starosty obce Vysoká u Příbramě Ing. Jany Krejčové.
Informace pro návštěvníky:
Konání koncertu, resp. podmínky pro jeho uskutečnění a návštěvu, bude uzpůsobené v danou dobu panujícím vládním nařízením.
Vzhledem k charakteru objektu žádáme návštěvníky o respektování návštěvního řádu, včetně zákazu vstupu v „jehlových“ podpatcích.
Místo konání: Památník A. Dvořáka ve Vysoké u Příbrami
Začátek koncertu: 19:00 hod. Po zahájení koncertu není možný vstup do sálu.
Počet přestávek: 1
Předpokládaný čas konce: 21:00
Cena vstupného: 250,-Kč
KONCERT VYPRODÁN.
Magdalena Heboussová
Magdaléna Heboussová v roce 2021 absolvovala Pražskou konzervatoř, kde byla žačkou Moniky Brychtové. Během studií na PK měla příležitost několikrát spolupracovat s Barokním orchestrem Pražské konzervatoře a vystoupit tak například na festivalu BACH for ALL v Praze nebo na Haydnových hudebních slavnostech v Plzni. V Divadle Na Rejdišti se mimo jiné představila jako Komtesa Stazi v operetě Čardášová princezna a pak především jako Mařenka v absolventském představení Prodané nevěsty. Studium na Pražské konzervatoři uzavřela absolventským koncertem v doprovodu Karlovarského symfonického orchestru. Od podzimu 2021 je studentkou pražské HAMU, kde se dále vzdělává pod vedením Heleny Kaupové. Na profesionální scéně DJKT v Plzni debutovala v říjnu 2021 rolí Kristy v Janáčkově opeře Věc Makropulos. Je držitelkou ocenění řady soutěží. Posledním a největším dosavadním úspěchem bylo udělení 3.ceny v kategorii Junior a několik vedlejších ocenění na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech
Daniel Kfelíř
Daniel Kfelíř pochází z Plzně, kde na tamní konzervatoři vystudoval zpěv u doc. Svatavy Luhanové. V letech 2015 až 2021 byl studentem na pražské HAMU ve třídě prof. Ivana Kusnjera. Nyní studuje na rakouské vysoké škole Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídní ve třídě prof. Margit Klaushofer. Účastnil se pěveckých kurzů u E. Randové, G. Bouillet, L. Eustis, O. Escalady a A. Carangela. Na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech – kategorie Operní naděje získal 1. místo a zvláštní cenu J. Markové za interpretaci českých autorů. V kategorii Junior obdržel též 1. cenu včetně dalších pěti mimořádných cen, jako byla například Cena nastudování operní role v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Byl laureátem na Soutěžní přehlídce konzervatoří v Pardubicích nebo na Písňově soutěži Bohuslava Martinů v Praze. Během studia na konzervatoři nastudoval mj. role Demetria v Purcellově Královně víl a Figara v Mozartově Figarově svatbě, na HAMU k nim připojil Guglielma v Così fan tutte a Štěpána v Martinů Ženitbě. Nastudoval také některé barytonové role v Divadle J. K. Tyla v Plzni a již tento rok debutoval v Národním divadle v Praze. Působil také jako host na Barokní noci v Českém Krumlově nebo na festivalu Hudební léto Jezeří. Vystupuje také koncertně doma i v zahraničí.
Ahmad Hedar
Klavírista, zpěvák, korepetitor a vocal coach Ahmad Hedar se narodil v Rychnově nad Kněžnou. Již od dětství začal zpívat v pěveckém sboru Pueri Gaudentes. Se sborem pravidelně účinkoval ve Státní opeře Praha v inscenacích Turandot, Carmen či Orlando Furioso. Hru na klavír studoval pod vedením skvělých umělců, jakými jsou Jan Bartoš, Irina Kondratěnko, Martin Kasík a další. Svá studia završil na HAMU v Praze ve třídě Martina Kasíka a Františka Malého. Své pěvecké umění zdokonaloval pod vedením renomovaných pedagogů a umělců – Magdalena Hajjosyova, Paolo de Napoli, Vladimír Chmelo a Natalia Melnik. Věnuje se nejen klasickému žánru, ale také žánrům populárním. Jako klavírista a aranžér působil například v kapele úspěšné zpěvačky Debbi, která získala cenu Anděl za nejlepší píseň roku 2011. V klasické hudbě se mu podařilo získat 2. cenu na soutěži Pražský pěvec a v roce 2013 obdržel titul absolutního vítěze na pěvecké soutěži v Olomouci. Od roku 2015 intenzivně spolupracuje se zpěváky všech
generací jako korepetitor a vocal coach. Mimo své angažmá v DJKT v Plzni, kde působí jako klavírista, spolupracuje s významnými pěvci, mezi které patří Helena Kaupová, Vladimír Chmelo, Bojidar Nikolov, Eliška Weissová nebo Martin Bárta. Dále spolupracuje s talentovanými pěvci mladé generace – Petr Nekoranec, Roman Hoza, Tereza Hořejšová, Ester Pavlů, Dana Šťastná, Eliška Gattringerová, Lukáš Bařák a mnozí další.
Za svůj největší korepetitorský úspěch považuje cenu za vynikající klavírní doprovod na soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech a za klavírní doprovod na mistrovských kurzech Gabriely Beňačkové. Ahmad Hedar je jeden ze členů spolku RunOpeRun, jenž se snaží přiblížit operu mladým divákům. V roce 2016 nastudovali a uvedli Mozartovu Kouzelnou flétnu na místě bývalého Stalinova pomníku na Letné v Praze. Toto vystoupení shlédlo přes 3000 diváků a setkalo se s velkým úspěchem.