účinkují:
Lubomír Brabec – kytara
Český kytarový virtuos Lubomír Brabec se představí v sólovém koncertu věnovaném – jak ke květnu patří – skladbám plným lásky a romantické nálady.
program*:
Girolamo Frescobaldi** (1583-1643): Aria con variazioni
Leopold Silvius Weiss** (1686-1750): Preludium in E
Fernando Sor **(1778-1839): Etuda in E op.6/11
Variace op. 9 „ Na Mozartovo thema“
Lubomír Brabec (1953): Fantazia na „Goralu Czy ci nie žal“ (Hommage a snt. Jan Pavel II)
Heitor Villa-Lobos (1887-1953): Preludium a koncertní etuda
Joaquin Malats ** (1872-1912): Serenata Española
Francisco Tárrega **(1852-1909): Capricho Árabe
Antonín Dvořák**(1841- 1904): Humoreska, op.101, N1
Joaquin Turina (1860-1909): Fadanguillo
Ràfaga
Hommage a Francisco Tárrega
(Garrotin , Soleares)
**úprava a realizace Lubomír Brabec
* program bez pauzy, změna programu vyhrazena
Koncert se koná ve spolupráci s Domem Natura Příbram.
Informace pro návštěvníky:
Konání koncertu, resp. podmínky pro jeho uskutečnění a návštěvu, bude uzpůsobené v danou dobu panujícím vládním nařízením.
Místo konání: Dům Natura
Začátek koncertu: 19:00 hod. Po zahájení koncertu není možný vstup do sálu.
Počet přestávek: 0
Předpokládaný čas konce: 20:30
Cena vstupného: 250,-Kč
Prodej vstupenek zahájen 1. 3. 2021. Vstupenky lze zakoupit prostřednictvím sítě Ticketportal, příp. před zahájením koncertu v místě konání.
Lubomír Brabec
Lubomír Brabec patří mezi nejvýznamnější koncertní kytaristy současnosti a kritika jej řadí ke špičce českého interpretačního umění. Pochází z Plzně, začínal jako houslista a ke kytaře se dostal až ve svých třinácti letech. Jako patnáctiletý vstoupil na plzeňskou konzervatoř a svá studia dokončil na konzervatoři v Praze. Významným mezníkem v jeho uměleckých začátcích byl úspěch, kterého dosáhl v roce 1974 na Mezinárodní kytarové soutěži v Paříži, kde získal titul laureáta. V roce 1980 získal stipendium britské vlády a pokračoval ve studiích na londýnské Royal Academy of Music, kde se ve světově proslulém Early Music Centre věnoval interpretaci dobové hudby minulých století se speciálním zaměřením na loutnovou literaturu
Lubomír Brabec spolupracuje s nejrenomovanějšími pěvci a sólisty / Gabriela Beňačková, Elizabeth Vidal, Alžběta Poláčková, Hana Jonášová, Lucie Bílá, Petr Dvorský, Štefan Margita, Daniel Hůlka, Roman Janál, Aleš Briscein, Lubomír Malý, Pavel Šporcl, Jiří Bárta, Jaroslav Svěcený, Vilém Veverka, Jitka Hosprová, Kateřina Englichová, Žofie Vokálková, Jan Mráček, Olga Šroubková, Václav Hudeček, Jiří Stivín a další/. Neméně atraktivní je jeho nahrávací činnost. Diskografie Lubomíra Brabce obsahuje více než 30 titulů /m.j. autorská alba F.Sor, J.S.Bach, F.Tárrega, N.Paganini, A.Vivaldi, H.Villa-Lobos, V. Trojan /. Za snímek Rodrigova Concierta de Aranjuez (Panton) byl roku 1986 oceněn „Zlatým štítem“ za nejlepší nahrávku roku. Brazilská vláda mu v roce 1989 udělila Medaili Heitora Villa-Lobose. Od firmy Supraphon Records, obdržel dvě zlaté desky první v roce 1991 za desku Transformace a druhou v roce 1996 za nahrávku Vivaldiho koncertů. Za nahrávku „Suburban Path“ získal v Číně v roce 1995 Golden Song Prize. V roce 2003 byl oceněn vydavatelstvím Multisonic Zlatou a Platinovou deskou za CD Vánoční Transformace. V roce 2013 získal od firmy Supraphon Diamantovou desku za půl milionu prodaných desek. V témže roce při příležitosti státního svátku obdržel na Pražském hradě od prezidenta republiky Medaili I.stupně za zásluhy o stát v oblasti umění. V roce 2018 byl oceněn Multiplatinovou deskou vydavatelství Multisonic.
Jako první hudebník na světě uskutečnil v roce 1997 koncert v šestém světadílu, v Antarktidě. Lubomír Brabec je aktivní jachtař. Zabývá se také lyžováním ve volném terénu, canyoningem a potápěním. Třikrát navštívil Antarktidu. V roce 2004 se zúčastnil jachtařské expedice přeplutí Drakeova průlivu do Antarktidy.